Populárne putovné podujatie WOODBOX & WOODDAYS dorazilo už aj do Bratislavy

ProHolz Austria využilo koncepciu a zameranie projektu Hermanna Kaufmanna a uložilo drevený kontajner WoodBox na Námestie Ľudovíta Štúra. Návštevníci sa v čase od 25.4 do 5.5.2014 dozvedia všetko dôležité zo sveta drevostavieb.


Spoločnosť ProHolz Austria sa rozhodla, že navštívi so svojim dreveným kontajnerom vybrané metropoly Európy, súčasťou tour je aj zastávka v Bratislave.

Ako prvé mesto sa touto výstavou, spojenou so sériou prednášok na tému drevostavieb, mohlo hrdiť Miláno, konkrétne Piazza Cordusio. V čase od 21. do 31. marca ju navštívili stovky záujemcov, boli úplne nadšení.

Kto je Hermann Kaufmann?

 Hermann Kaufmann (* 1955 Reuth, Bregenzerwald, Rakúsko) je rakúsky architekt, jeden z priekopníkov moderných drevených konštrukcií v Európe. Niektorí ho považujú za jedného z guru drevostavieb.
 
Pochádza z rodiny s dlhoročnou tradíciou v tesárskom remesle.

V tej dobe bolo samozrejmosťou pomáhať s rodičovsým podnikom, čo mu jednak poskytlo skvelú príležitosť spoznať vlastnosti dreva a nachať sa ním fascinovať ako stavebným materiálom, ale aj osvojiť si spôsob technického myslenia.
 

Jeho strýko Leopold Kaufman bol priekopníkom drevených stavieb a protagonistom architektonického rozvoja v kraji Vorarlberg.
 

WoodBox dorazil do Bratislavy

Po Miláne sa obrovskej cti hostiť výstavu  WoodBox dostalo aj hlavnému mestu Slovenska, Bratislave.  

WoodBox otvoril svoje brány takmer ihneď po skončení veľtrhu DOMEXPO v Nitre.

Slávnostné otvorenie sa uskutočnilo dňa 25. apríla 2014 od 13:00 hod. na Námestí Ľudovíta Štúra v Bratislave.
 
Účasť na slávnostnom otvorení bola voľne dostupná a bez potreby predošlého prihlásenia sa.
 

Architektonický kongres počas WoodDays

 
Práve v tejto chvíli (dňa 28.4.2014 v čase od 14:30) prebieha Seminár - architektonický kongres WOOD. BUILDING THE FUTURE. Progresívna drevená architektúra v Európe. Koná sa v Primacialnom paláci v Bratislave, v Zrkadlovej sieni.
 
Na kongres bolo potrebné prihlásiť sa do 23.4.2014. Viac detailov o WOOD. BUILDING THE FUTURE nájdete na webovej stránke podujatia.  

ForDom je partnerom podujatia WoodBox

 

Je nám obrovským potešením, že patríme medzi partnerov a sponzorov tohto skvelého podujatia.
 
Tešíme sa na stretnutie s vami v stredu, 30.4.2014, v čase od 10:00 do 15:00 vo WoodBoxe na námestí Ľudovíta Štúra v Bratislave.
 
Ak máte akékoľvek otázky tak nám napíšte na email fordom@fordom.sk


Zdrojom informácii o Hermannovi Kaufmannovi je Wikipédia
Zdroj fotografii z WoodBoxu.