ForDom bude stavať 4 poschodový penzión v rakúskom Kaprune

Spoločnosť ForDom,s.r.o. bude realizátorom štvorposchodového penziónu v Rakúskom lyžiarskom stredisku Kaprun.

Koncom mesiaca máj navštívila skupina potenciálnych investorov sídlo spoločnosti ForDom,s.r.o. vo Zvolene. Rokovania prebiehali vo viacerých svetových jazykoch. Investori komunikovali so staviteľmi rusky, nemecky a anglicky. Po hodinách intenzívnych rokovaní a návšteve výroby v Rapovciach - pri Lučenci, došlo k podpisu zmluvy.


Výroba v Rapovciach - pri Lučenci  

Na jej základe ForDom,s.r.o. bude realizátorom stavby štvorposchodového hotela v lyžiarskom stredisku Kaprun, v Rakúskych Alpách. Jedná sa o jedinečný projekt, ktorý prispeje k rozvoju exportu Slovenskej republiky. Cena realizácie sa pohybuje v stovkách tisícoch eur.


Vizualizácia hotela Kaprun  

Celá stavba bude postavená v nízkoenergetickej, difúzne otvorenej konštrukcii. Nosná časť pozostáva z KVH hranolov značky Stora Enso. Funkciu izolácie vykonáva minerálna vlna od spoločnosti Isover. Fasáda bude z časti odvetraná a z časti kontaktná. V odvetranej časti sa ako obklad použije termodrevo. Kontaktnú fasádu zabezpečí silikátová omietka. Všetko bude zakryté  strešnou krytinou Eternit.


Model hotela Kaprun

Samotná montáž je naplánovaná na začiatok mesiaca August. Na základe viacerých ukazovateľov sa jedná o výnimočný projekt. Na Slovensku môžete postaviť drevostavbu, ktorá má maximálne dve nadzemné poschodia. Táto bude mať štyri. Veľkosť stavby potvrdzuje aj nutnosť spotreby materiálu. Do Kaprunu bude vyexpedovaných 21 kamiónov plných stavebného materiálu. Len pre porovnanie na dom s úžitkovou plochou 300m2 sa spotrebujú kamióny štyri.  

Plánovaný koniec stavby je stanovený na Vianoce roku 2014. O ďalších novinkách vás budeme priebežne informovať.