Drevostavba roka 2014

Drevostavba roka 2014

Zapojte sa už po tretí krát do hlasovania súťaže o drevostavbu roka, do ktorej nominovali členské spoločnosti ZSD SR svoje realizácie za rok 2014 a vyhrajte niektorú z hodnotných cien!
Medzi nominovanými môžete nájsť aj rodinný dom v Kováčovej s takmer nulovou spotrebou energie z dielne spoločnosti ForDom. Moderný architektonicky vycibrený drevodom, vhodný pre bývanie 4-6 člennej rodiny.Vhodný pre bývanie 4 - 6 člennej rodiny.Vhodný do rovinatého terénu. Veľký otvorený priestor obývačky, kuchyne a jedálne. Rodinný dom je štvorizbový s dvomi plnohodnotnými kúpeľňami a jedným samostatným WC.  Alternatívnosť riešení dispozičného usporiadania dokáže naplniť všetky požiadavky budúcich vlastníkov.  Dispozičné riešenie ponúka prirodzené využívanie a splynutie interiérového - exteriérovéh priestoru. V zmysle kategorizácie PHPP možno tento dom hodnotiť ako energeticky pasívny.

Konštrukčné riešenie stavby

Obvodové steny rodinného domu tvorí drevená montovaná panelová  konštrukcia hrúbky 367 mm vyplnená minerálnou vlnou. Z interiérovej strany sú panely opláštené OSB3 - drevoštiepkovou doskou odolnou voči vlhkosti, zateplené mierálnou izoláciou hrúbky 60 mm a opláštené sádrokartónovou doskou hr. 12,5 mm. Z exteriérovej strany je obvodová konštrukcia opláštená DHF – drevovláknitou doskou a zateplená minerálnou fasádnou izoláciou hrúbky 140 mm.Pohľadovú vrstvu tvorí odvetraná fasáda v  kombinácii smrek s povrchovou úpravou olejovaním a veľkoplošný obklad Cembrit.  Vnútorné nosné steny hrúbky 170mm a nenosné steny hrúbky 130mm sú vytvorené z drevenej  montovanej konštrukcie s nosným panelom z SM/JD vyplnené minerálnou vlnou a opláštené sadrokartónovými doskami.


 

Budeme radi ak svojim hlasom podporíte našu stavbu :)

Hlasovať môže priamo na týchto adresách:

http://www.drevostavby-zsdsr.sk/sk/drevostavba-roka-2014
http://mojdom.zoznam.sk/…/Hlasujte-v-sutazi-Drevostavba-rok…

Zahlasovaním v súťaži hráte o tieto krásne ceny:
1. cena: LED televízor Samsung UE32EH4003WXBT
2. cena: Prenosný tablet LENOVO IdeaTab A8-50 8" + reproduktory GENIUS Omega Surveyor
3. cena: Kvalitný kávovar KRUPS KP 2208 Nescafe Dolce Gusto Melody
4. cena: 1 x ročné predplatné časopisu Môj dom
5. cena: 1 x publikácia Moderné drevostavby